• slayt
 • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
KURUMSAL


 

DERNEĞİMİZİN AMAÇLARI :

 

 

 

Çamlıdere İlçesi sınırı içerisinde faaliyet göstermek üzere kamu, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinin ortaklığı ile kurulan  Çamlıdere Yerel Eylem Derneği’nin amaçları şunlardır.

 

 

 

 

 

 

 

 1. Temsil ettiği kırsal bölgenin tabandan-tavana yaklaşımla kalkınmasını sağlamak.
 2. Bölgenin kalkınma sorunlarını, önceliklerini ve sorunların çözümüne yönelik proje alanlarını belirlemek.
 3. Bölgenin kırsal yerleşimlerindeki  sorunların tanımında, çözüme yönelik proje ve programların geliştirilmesinde ve buna ilişkin planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerinde, tüm tarafların aktif katılımını sağlayarak, demokrasinin tabanda gelişmesine katkıda bulunmak.
 4. Kırsal alanlarda dengeli bir kalkınmanın sağlanabilmesi için ülke, bölge ve yöre gerçeklerini dikkate alan program ve projeler geliştirmek.
 5. Bölgenin mevcut kırsal çevre, su, toprak, mer’a ve biyolojik kaynaklarını korumak ve bu kaynakların sürdürülebilir kullanımının önündeki sosyal, ekonomik, idari ve bürokratik engelleri aşmaya yönelik çalışmalar yapmak.
 6. Yerel kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanması için ilgili kuruluşların ve yerel halkın bilincini artırmak.
 7. Yerel kalkınma stratejilernin hazırlanması ve uygulanması için çalışmalarda bulunmak.
 8. Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında  verilen desteklerden yararlanmak isteyen faydalanıcıların tekliflerini değerlendirmek ve yönlendirmek.
 9. Bölgede, yeni iş imkanlarının yaratılması ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve kırsal alanlarda yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yapmak.
 10. Yerel Kalkınma Stratejisi’nin uygulanması dahil dernek faaliyetlerinin genel olarak desteklenmesi için insan-teknik-mali kaynakları sağlamak.
 11. Temsil ettiği bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak, tarım, hayvancılık ve turizm sektörlerinde tedbirler almak, yatırımcıları teşvik etmek, bu doğrultuda faaliyette bulunan tüzel kişiliğe sahip çiftçi örgütlenmelerini, sivil toplum kuruluşlarını ve özel sektör kuruluşlarını desteklemek.

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top